11-15 MAYIS 2018 KIRGIZİSTAN-KAZAKİSTAN İNCELEME VE ARAŞTIRMA GEZİ PROGRAMI DÜZENLENECEKTİR | Kamu Yerel Eğitim ve Danışmanlık
 

11-15 MAYIS 2018 KIRGIZİSTAN-KAZAKİSTAN İNCELEME VE ARAŞTIRMA GEZİ PROGRAMI DÜZENLENECEKTİR

11-15 MAYIS 2018 KIRGIZİSTAN-KAZAKİSTAN İNCELEME VE ARAŞTIRMA GEZİ PROGRAMI DÜZENLENECEKTİR

Tarih: 11 – 15 Mayıs 2018

Destinasyon: Kırgızistan & Kazakistan  4 GECE 5 GÜNDÜZ

Oteller:  5*

Uçuş detayları: Türk Havayolları

11/05    TK344    IST-FRU               00.40-08.45

15/05    TK351    ALA-IST               06.45-09.55

 

11 Mayıs (İstanbul-Bişkek): THY ile Bişkek’e uçuş. Lokal saat ile 08.45’te Bişkek’e varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak “Göze Uzanan Dağların Ülkesi” Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te şehir turuna çıkıyoruz. 1878 senesinde kurulan şehir, Kırgızistan’ın sosyalist döneminde general Mihaill Frunze’nin onuruna “Frunze” olarak anılıyor. Şehir turumuz esnasında Ala Too Meydanı, Kara Bulgar Türkleri arasında oluşan Şan Kızı Destanı’ndan sonra ikinci İslami Türk destanı olan Manas Destanı’nın onuruna yaptırılan Manas Anıtı, Başkanlık Binası, Kırgızistan’da 2010 senesinde yaşanan halk hareketi esnasında yaşamını yitirenlerin anısına yaptırılan Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Oak Parkı, Zafer Meydanı ile yerel Pazar bugünkü duraklarımız arasında yer alıyor. Öğle yemeğini lokal bir restoranda alıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12 Mayıs (Bişkek-Burana-Don Arik-Kegety-Bişkek): Kahvaltı sonrası Kegeti Geçidi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde öncelikle Burana Kulesi’ni görüyor ve fotoğraflama şansına sahip oluyoruz. Burana Kulesi, Kırgızistan’ın Tokmok şehri yakınlarındaki Karahanlı’ların başkenti olan Balasagun’da yer almaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunan Burana kulesi, Karahanlılar döneminde hem minare hem de gözetleme kulesi işlevlerini görmüştür. 9. yüzyıl sonlarında inşa edildiğinde yüksekliği 45 metre olan kule, 15. yüzyıldaki depremde 25 metreye düşmüştür. Burana Kulesi ziyaretimiz sonrasında rotamızı geleneksel bir Kırgız köyü olan Don Arik’e çeviriyoruz. Sonrasında Kırgız geleneklerinin vazgeçilmez bir parçası olan at oyunlarına katılıyor ve gözlemleme şansına sahip oluyoruz. Ulak-Tartysh, Kyok-Boryu, Tyiyin Enmei, Kyz-Kuumai gibi isimlerle anılan at oyunlarından birinde Kırgız geleneklerinin kendine hayran bırakan parçalarından olan at kültürünü daha yakından tanıyoruz. Bu deneyim sonrası yolumuzu Kegety Dağı Geçidi’ne çeviriyor ve burada Kırgız bir aileye misafir olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Kegety Dağı ve çevresindeki doğa harikalarından birisi olan nehir gezimizi yaparak Kegety Şelalesi’ni görüyor Bişkek’e geri dönüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği ile birlikte dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

13 Mayıs (Bişkek-Almati): Kahvaltı sonrası Almati’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğleye doğru varışımız ile birlikte yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alarak Almati’de şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kazakistan’ın güney doğusunda yer alan Almati, 1854 senesinde Rusların doğuda sınır kalesi olarak kurduğu bir şehir olmasına karşın, bugün 2 milyon küsür nüfusu ile Orta Asya’nın en gelişmiş ve kozmopolitan şehridir. Alışveriş merkezleri, kumarhaneleri, lüks restoranları ile misafirlerine zengin bir yaşam sunmaktadır. Panfilova Parkı içerisinde yer alan, özel atmosferi ve mimarisi ile oldukça etkileyici bir havaya sahip olan, etrafını saran ağaçların doğal güzelliği ile tarihin muhteşem atmosferini bir arada sunan Rus Ortodoks Katedrali olan Zenkov Katedrali, 28 Panfilov Kahramaları Parkı, Kok-Tube Tepesi, Bağımsızlık Meydanı ve Medeo Boğazı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Turumuz sonrası yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

14 Mayıs (Almati-Hun Kompleksi-Çimbulak ve Medeo Boğazı–Almati): Kahvaltı sonrası Hunların etnografik kompleksine doğru yola çıkıyor ve tarihten bugüne yıkıntıları ile dahi olsa ayakta kalmış tarihi kompleks ziyaretimiz ile birlikte Kırgızların geleneksel Şaşu adeti ile tanışıyoruz. Gezimiz sırasında Kazak geleneksel adetleri ile tanışıyor ve Tusau Kesu, Ata Otyryzu gibi görsel şovlara şahit oluyoruz. Turumuzun devamında öğle yemeğimizi alıyor kazak milli yemeklerinden birinin yapılışını izliyoruz. Bölgeyi keşfetmek için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çimbulak ve Medeo Boğazı gezilerini yaparak Almati’ye dönüyor ve yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

15 Mayıs (Almati-İstanbul): Sabah çok erken saatlerde havalimanına transfer ve THY ile İstanbul’a dönüş.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Türk Havayolları ile İstanbul-Bişkek / Almati-İstanbul parkurunda uçak biletleri
  • Belirtilen kategori otellerde 4 gece yarım pansiyon (kahvaltı & akşam yemeği) konaklamalar
  • Tüm alan/otel/alan ve şehirlerarası transferler
  • Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
  • Programda belirtilen 4 öğle yemeği
  • Türkçe rehberlik hizmeti

 Teklifimizin Opsiyonu:  27 Nisan 2018 14.00’dır.

SEMİNER GİDERLERİ NASIL ÖDENECEK?

Yurt dışı programına katılacaklar için; Vali, Vali Yardımcısı, İl Genel Sekreteri, İl Genel Meclis Üyesi, Birlik Başkan ve Birlik Üyeleri, Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı, Belediye Meclis Üyesi, Encümen Üyesi ve Belediye Personelleri için, meclis kararı ile görevlendirilme yapılması  gerekmektedir. Diğer kamu görevlilerin ise kurumundan olur alması gerekmektedir.

Yurt dışı için hazırlanan Programlarımız İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20.06.2005 gün ve 5003–50520.2005.62 sayılı Genelgesine uygun olarak düzenlenmiştir. Genelgenin 8. maddesi gereğince görevlendirilecek kişilerin yol bedeli ve günlük yasal harcırahları 6245 sayılı Harcırah Kanununa göre 03.3.3.01 Yurtdışı geçici görev yolluğu giderinden diğer giderlerin ise belediye bütçesinin 03.5.9.03 Kurslara Katılma Giderleri ödeneğinden karşılanması mümkün bulunmaktadır. İnceleme ve araştırma gezi programına katılacakların uçak bilet bedeli ve yasal harcırah tutarını kendi adına yurt dışı geçici görev yolluğu avansı çekip, yatırması gerekmektedir.

 

T.C. Ziraat Bankası ANKARA-Necatibey Şubesi IBAN No: TR75 0001 0007 9577 2857 5850 02 nolu hesabına havale edilmelidir.

Ödemeler, seminer ücretlerinden kesinlikle havale masrafı kesilmeden yapılmalıdır
DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIP FAKS İSTEYEBİLİRSİNİZ

Tel: 0312 230 85 82
Faks: 0312 230 85 83
Eğitim İşleri Şefi: 0541 231 85 82
Genel Koordinatör: 0544 445 10 26
E-posta: info@kamuyerelegitim.com
Web: www.kamuyerelegitim.com
 
 
 
 

vergi  anigif anigif   bayrak2

 

anigif

TOPLU RESİM SEMİNER

 

 
 

Eğitimlerimizden Haberdar Olmak için E-Bültenimize Kayıt Olabilirsiniz